Üstünlükler

01

Pet Patlatma
Makinası

Plastik (PET) ambalajların içerisinde bulunan hava ya da sıvılar preslenme sürecinde engel teşkil eder. Bu engeli ortadan kaldırmak ve presleme verimini yükseltmek adına presleme öncesinde kullanılan pet patlatma makinelerimiz, parçaların üzerlerine delik, çizik vb. deformasyon vererek bu istenmeyen unsurların dışarıya atılmasını sağlar. Böylece artık balyalama esnasında daha verimli bir sonuç elde edilir.

02

Flap
Mekanizması

Balya presi çalışırken balya üzerine ek kuvvet uygulayarak sıkıştırma oranını artırır ve bu sayede balyalama verimini direkt olarak yükseltir. Bu sayede balya kesici bıçaklara gelen kuvvet azalacağından kullanım ömrü artar. Ayrıca balya oluşturma süresini de oldukça kısaltır. Oluşan balya ağırlıklarında yaklaşık olarak %11 daha fazla geri kazanım sağlanır.

03

Dokunmatik Ekran
Plc Otomasyon

Sistemin otomasyon alt yapısında Siemens ürünleri kullanılıp, haberleşme olarak Profinet haberleşmesi desteklenmiştir. 12’’ boyutundaki Siemens endüstriyel dokunmatik ekranın sunduğu kullanıcı dostu görseller, operatöre kullanım kolaylığı sağlar. Bu ekranın sunduğu basınç ayar fonksiyonu ile ‘Çene’ ve ‘Ram’ basıncını görebilirsiniz. Buna ek olarak arıza takip ve bakım sayfalarını kullanarak bakım ve servis sürelerini planlayıp kayıpları azaltabilirsiniz. Makine üzerinde yer alan riskli kısımlar için Pizzato / Siemens emniyet ürünleri kullanılmış olup, tehlike oluşturabilecek durumlara karşı gerekli önlemlerin alınması da sağlanmıştır.

04

Tel Sürme
Bükme ve Kesme

Bu sistemler sayesinde, balyaların bağlanmasında standart ve güvenilir bir sonuç elde edilir. Teller eşit uzunlukta kesilip, eşit sayıda sarım yaparak her bağlama eşit aralıklarda gerçekleşir ve eşit yüke dayanım elde edilir. Teller eşit ve olması gereken uzunluklarda kesildiğinden de tel sarfiyatında ciddi kazanım sağlanır.